دلایلی که باید بیشتر ماهی بخورید

ماهی یکی از مفیدترین منابع پروتئین برای رژیم غذایی شماست. سرشار از مواد مغذی ضروری مانند اسیدهای چرب امگا 3 است و منبع خوبی از پروتئین برای لاغر نگه داشتن بدن و قوی نگه داشتن ماهیچه های شما است. ماهی نه تنها بر دور کمر شما تأثیر می گذارد، بلکه بر عملکردهای دیگر بدن شما از جمله کبد، مغز و حتی خواب شما نیز تأثیر می گذارد. بنابراین مطمئن شوید که ماهی را در رژیم غذایی خود قرار می دهید تا از این 20 مزیت سلامتی ماهی بهره مند شوید. به همین دلیل است که برخی از انواع ماهی ها در لیست ما از 29 بهترین پروتئین برای کاهش وزن قرار گرفته اند.
خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد
قیمت ماهی جنوب
بر اساس یک بررسی منتشر شده در مجله آمریکایی قلب و عروق، مصرف ماهی دلمی با کاهش خطر ابتلا به بیماری کشنده و کلی بیماری عروق کرونر قلب همراه است. ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 مفید برای قلب است که می تواند التهاب را کاهش دهد، به محافظت از قلب شما و جلوگیری از بیماری های مزمن کمک کند.ماهی همچنین یک رژیم غذایی ضروری برای مغز شما است. طبق یک مطالعه در سال 2016 که در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد، مصرف متوسط ​​غذاهای دریایی با کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر مرتبط بود. این مطالعه نشان داد که افرادی که به طور منظم ماهی مصرف می‌کنند، مغز خاکستری بیشتری دارند که این امر انقباض و زوال مغز را کاهش می‌دهد که می‌تواند منجر به عوارض عملکرد مغز شود. اگرچه آنها اشاره کردند که مصرف غذاهای دریایی با سطوح بالاتر جیوه در مغز نیز مرتبط است، اما با نوروپاتی مغزی ارتباطی نداشت.

ماهی

ماهی قزل آلا

این غذای دریایی برای سلامت روان شما نیز شگفت انگیز است. مجله روانپزشکی و علوم اعصاب دریافت که روغن ماهی می تواند به بهبود علائم افسردگی کمک کند، زمانی که با یک مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین ، نوعی داروی ضد افسردگی مصرف شود. اگرچه گزارش‌هایی مبنی بر کاهش علائم افسردگی توسط روغن ماهی وجود دارد، اما هنوز باید تحقیقات بیشتری برای اثبات این ادعا انجام شود.

طبق گفته موسسه ملی سلامت، ماهی سرشار از ویتامین D است و یکی از بهترین منابع غذایی برای این ماده مغذی ضروری محسوب می شود. طبق گفته ، ویتامین D برای جذب کلسیم برای سلامت و رشد استخوان مفید است. از آنجایی که 70 درصد از جمعیت ایالات متحده هر سال میانگین مصرف تخمینی  ویتامین D را برآورده نمی‌کنند، اگر مقدار بیشتری از این ماده مغذی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، مطمئنا مفید خواهد بود.
آژانس تحقیقات و کیفیت مراقبت های بهداشتی دریافت که اسیدهای چرب امگا 3 برای بهبود بینایی و سلامت چشم مفید هستند به همی دلیل صادرات ماهی رو به افزایش است. این به این دلیل است که مغز و چشم ها به شدت در اسیدهای چرب امگا 3 متمرکز هستند و طبق یافته های AHRQ به آنها برای حفظ سلامت و عملکرد خود نیاز دارند. ماهی یکی از بهترین منابع این چربی های خوب است.